STRAMA KLINKERPLAATIDE paigaldusjuhend

Täname, et valisite meie toote – KLINKERPLAADI, mis säilitab ka kauaaegse kasutuse korral oma tehnilisi parameetreid ja värvi püsivust, samuti garanteerib Teile kordumatuid esteetilisi eeliseid. Mittekeeruline iseseisev paigaldus ning suurepärase visuaalse efekti kiire saavutamine tagavad Teile täieliku rahuolu tootega. Allpool on toodud meie soovitused ja näpunäited, mis on Teile abiks plaatide iseseisval paigaldamisel.

Otstarve ja kasutusala

Klinkerplaat on mõeldud elumajade, majandushoonete, garaažide, lehtlate, aedade, helineelavate ekraanide jm välisfassaadide viimistlemiseks. Lisaks on võimalus kasutada täiendava soojusisolatsioonikihina vastavalt tehnilisele kooskõlastusele. Plaadid on väga vastupidavad ebasoodsatele ilmastikutingimustele (lumi, vihm, pakane, otsesed päikesekiired) ega vaja erilist hooldust (aeg-ajalt võib loputada veega, kuhu on lisatud detergente).

Üldteave

Klinkerplaat tuleb kinnitada mehaaniliselt baasprofiilidele, mis on eelnevalt kinnitatud hoone seinte või muude konstruktsioonide külge.
Toode on mittesüttiv – tuleklass A2, omab PZH sertifikaati (Poola Hügieeniinstituut).

Instrumendid ja materjalid

• baasprofiilid, mille külge kinnitatakse plaadid
• baasprofiilide paigaldamiseks vajalikud alusmaterjalile vastavad kruvid diameetriga 3-6 mm või vahetihvtid diameetriga 6-10 mm
• põletusseade plaadi plastilisuse suurendamiseks nurkade ja ümarpindade saamise eesmärgil,
• trell,
• kruvikeeraja ja haamer,
• horisontaal.

Paigaldamise ettevalmistus

Pind, millele kinnitatakse klinkerplaadid, peab olema tasane ja kuiv. Baasprofiilid tuleb kinnitada vertikaalselt seina külge, kasutades vastavaid kruve (puidu või vahetihvtide jaoks). Vahed profiilide vahel ei tohi olla üle 40 cm.
Joonis 1:

Plaadid tuleb 90° nurga all (nurgad – sisemised, välimised) painutada etapiti. Paindekoht peab olema sisemisest küljest freesitud (välja lõigatud) sügavusega 7 mm ja laiusega 12 mm (joonis 2). Seejärel tuleb kasutada põletusseadet (võimsusega 1000 W) umbes 400°C õhuvoolu temperatuuri juures. Plaati tuleb kuumutada välimise (dekoratiivse) külje poolt 20 cm kaugusel freesitud kohast umbes 5 sekundi jooksul ning painutada väga aeglaselt kuni soovitud kuju saamiseni. Peale jahtumist taastub plaadi struktuur (jäikus).
Joonis 2:

Ümarad pinnad ei nõua freesimist, plaadi soojendamine muudab plaadi väga plastiliseks.

Paigaldamine

Plaadid tuleb paigaldada horisontaalselt vastavalt viisile, mis on näidatud joonisel 1, seina vasakust servast kuni parema servani peab horisontaalselt plaatide vahel olema tagatud umbes 2-3 mm paisumisvuuk (vahe)! seejärel aga üks teise peal. Äralõigatud otsa saab kasutada järgmise kihi starterina. Plaat tuleb panna baasprofiilide haaratsite vahele nii, nagu näidatud joonisel nr.3:

Otsaservade töötlemiseks võib kasutada üldkättesaadavaid nurgaliiste PVC-st, alumiiniumist, messingust, mida kasutatakse kõikjal glasuuri, silikooni, puidust karniiside puhul.

Lõppmärkused.

Eelpool väljatoodud soovituste järgimine garanteerib meie toote töökindluse ja kauaaegse kasutatavuse. Kutsume Teid külastama meie veebilehte www.termofassaad.ee , kust võib saada täiendavat teavet, soovitusi ja muid huvitavaid ideid Teie kodu kaasaegseks, keskkonnasõbralikuks ja säästlikuks viimistluseks.

Close Menu